Zgodnie z rozporządzeniem RM z 7.12.2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki zadania Ministerstwa Gospodarki zostały rozdzielone pomiędzy Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii. Dotychczasowa strona MG przekształcona została w serwis Ministerstwa Energii. × zamknij
Przejdź do treści

Minister Tchórzewski: Liczymy na rozwój polsko-hiszpańskiej współpracy w sektorze energetycznym

minister energii Krzysztof Tchórzewski

Dyskusja na temat bieżącej współpracy energetycznej to główny cel spotkania ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z Ambasadorem Królestwa Hiszpanii w RP Augustynem Nunezem Martinezem. Rozmowy, w których udział wziął również wiceminister energii Wojciech Kowalczyk, odbyły się 23 lutego 2016 r. w ME.

Minister Tchórzewski podkreślił, że Polska dostrzega możliwość zacieśnienia współpracy z Hiszpanią w sektorze energetycznym. – Jednym z możliwych jej wymiarów jest np. wymiana doświadczeń pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi, w tym m.in. w zakresie technologii niskowęglowych – powiedział.

Ambasador Martinez podkreślił, że Hiszpania może zaoferować rozwiązania w zakresie energetyki konwencjonalnej opartej na zaawansowanych technologiach. – Hiszpańskie firmy są gotowe do rozwijania współpracy i dalszych inwestycji – powiedział.

Podczas spotkania poruszono także temat rozwoju energetyki odnawialnej oraz współpracy pomiędzy firmami z Polski i Hiszpanii na rzecz energetyki jądrowej.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl