Zgodnie z rozporządzeniem RM z 7.12.2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki zadania Ministerstwa Gospodarki zostały rozdzielone pomiędzy Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii. Dotychczasowa strona MG przekształcona została w serwis Ministerstwa Energii. × zamknij
Przejdź do treści

Komunikat Ministerstwa Energii

prasa

Informujemy, że materiał opublikowany w Gazecie  Wyborczej  3 lutego  2016 r.  pt. „Ciąć płace albo kopalnie" nie jest stanowiskiem Ministerstwa Energii. Jednocześnie informujemy, że trwają obecnie rozmowy dotyczące utworzenia Polskiej Grupy Górniczej. 

Plany w tym zakresie zakładają m.in. utworzenie tej Spółki na bazie 11 kopalń Kompanii Węglowej, zgodnie  z wcześniejszymi założeniami. Nie jest rozpatrywany wariant likwidacji kopalń. Kompania Węglowa przygotowuje model finansowy dla  Polskiej Grupy Górniczej (PGG), który będzie zawierał niezbędne działania dla uzyskania rentowności PGG, w tym dalszą poprawę wyników finansowych i niezbędną redukcję kosztów.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl