Zgodnie z rozporządzeniem RM z 7.12.2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki zadania Ministerstwa Gospodarki zostały rozdzielone pomiędzy Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii. Dotychczasowa strona MG przekształcona została w serwis Ministerstwa Energii. × zamknij
Przejdź do treści

Minister Tchórzewski o szansach na zacieśnienie polsko-japońskiej współpracy energetycznej

Podsumowanie dotychczasowej współpracy polsko-japońskiej w obszarze energetyki oraz perspektywy jej dalszego rozwoju to główne tematy spotkania ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z ambasadorem Japonii Makoto Yamanaką. W rozmowach, które odbyły się 11 stycznia 2016 r. w Ministerstwie Energii wziął również udział wiceminister Andrzej J. Piotrowski.

Minister Tchórzewski podkreślił, że możliwe jest współdziałanie Polski i Japonii w takich sektorach jak technologie węglowe, efektywność energetyczna, oraz inteligentne sieci czy gospodarka niskoemisyjna

Zaznaczył, że na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie japońskich firm w inwestycje w podsektorze wytwarzania energii elektrycznej w Polsce. - Zbieżne jest to z rosnącą potrzebą modernizacji polskich elektrowni oraz budowy nowych mocy wytwórczych – zauważył szef resortu energii. Dodał, że dalszy rozwój współpracy polsko-japońskiej w obszarze energetyki ma znaczenie dla promocji dwustronnych relacji gospodarczych z Japonią.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl