Zgodnie z rozporządzeniem RM z 7.12.2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki zadania Ministerstwa Gospodarki zostały rozdzielone pomiędzy Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii. Dotychczasowa strona MG przekształcona została w serwis Ministerstwa Energii. × zamknij
Przejdź do treści
Miniatura graficzna Górnictwo

Porozumienie ws. utworzenia PGG podpisane

26.04.2016

- Podpisane dziś porozumienie pozwala na zawarcie umowy inwestorskiej i powołanie do życia 1 maja Polskiej Grupy Górniczej (PGG). To efekt wielu miesięcy negocjacji, które w finale doprowadziły do pogodzenia interesów inwestorów z branży energetycznej, banków oraz strony społecznej – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski 26 kwietnia 2016 r. w Katowicach.

Więcej

Wiceminister Kurtyka o przyszłości czystych technologii węglowych w Polsce

20.04.2016

Możliwości wykorzystania węgla w efektywny gospodarczo i energetycznie sposób oraz perspektywy rozwoju czystych technologii węglowych w Polsce i na świecie to główne tematy odbywającej się w Warszawie konferencji World Clean Coal Conference. W inauguracji wydarzenia 20 kwietnia 2016 r. udział wziął podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Michał Kurtyka. 

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Porozumienie ze stroną związkową w sprawie utworzenia PGG podpisane

19.04.2016

Polska Grupa Górnicza od 1 maja staje się faktem – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski po podpisaniu porozumienia, które umożliwi powstanie z początkiem maja br. Polskiej Grupy Górniczej. W spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia 2016 r. w Katowicach wziął również udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Więcej

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Wiceminister Tobiszowski: Bogdanka zachowa samodzielność

14.04.2016

– W Ministerstwie Energii nikt nie rozpatruje włączenia „Bogdanki” do Katowickiego Holdingu Węglowego, ani zaangażowania kapitałowego tej kopalni w projekt naprawczy KHW – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas wizyty w spółce LW „Bogdanka” S.A, 13 kwietnia 2016 r.

Więcej

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Wiceminister Tobiszowski: węgiel brunatny strategicznym surowcem energetycznym

12.04.2016

– Węgiel brunatny w polskiej energetyce pełni od lat rolę paliwa strategicznego o czym świadczy około 9000 MW mocy zainstalowanych w elektrowniach opalanych węglem brunatnym – podkreślił Grzegorz Tobiszowski  sekretarz stanu w Ministerstwie Energii otwierając IX Międzynarodowy Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego. Spotkanie odbyło się 11 kwietnia 2016 r. w Bełchatowie.

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Społeczny audyt w KW zakończony

17.03.2016

Zespół przeprowadzający audyt społeczny w Kompanii Węglowej (KW) zakończył prace. Wyniki przedstawione zostały stronie społecznej i zarządowi spółki w obecności Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Spotkanie, w którym udział wziął także sekretarz stanu w ME Grzegorz Tobiszowski, odbyło się 17 marca 2016 r.  w KW w Katowicach.

Galeria zdjęć

Więcej

Audyt w Kompanii Węglowej pokazał potrzebę zmian

Audyt w Kompanii Węglowej pokazał potrzebę zmian

17.03.2016

Nietrafione inwestycje, brak działań restrukturyzacyjnych i naprawczych, złe wykorzystanie zasobów kopalń oraz ogromne koszty firm obcych to główne przyczyny trudnej sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Kompania Węglowa. Takie wnioski płyną z audytu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Energii przez zespół kierowany przez senatora Adama Gawędę.

Więcej

Zmiany w zarządzie Kompanii Węglowej S.A.

Zmiany w zarządzie Kompanii Węglowej S.A.

24.02.2016

24 lutego 2016 r. Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej S.A. (KW) odwołała ze stanowiska prezesa spółki Krzysztofa Sędzikowskiego. Jednocześnie na okres trzech miesięcy obowiązki prezesa spółki przejął członek Rady Nadzorczej Tomasz Rogala.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl